Jsem vystudovaná učitelka.
Má práce je mým koníčkem.

Kromě výuky dětí ve státní mateřské škole se pohybuji i v soukromém sektoru.

Pomáhám zakládat soukromé mateřské školy, provázím je akreditačním procesem a následným vykazováním státních dotací.

Pár slov o mně

Dnes konečně vím, jak založit soukromou školku. Čím začít, jaké dokumenty obstarat, kdy a kam je podat. Jak zažádat o státní dotace a jak je vykazovat, aby vše bylo v zákonných mezích.

Nelehká cesta 

Jsem učitelka tělem i duší. Ale jak už jsem říkala, jen učit mi nestačilo. Chtěla jsem mít svoji školku. Vzpomínám, jak jsem snila pár let zpátky – kdybych tak věděla, jak si krok za krokem tu svoji školku udělat.

Informace jsem hledala na internetu, u kolegyň učitelek, ředitelek. Nikdo mi nedokázal poradit, protože jsem pracovala ve státní školce, a ta už založená a zajetá byla. Na internetu jsem nacházela pouze útržky informací, zákony jsem si vykládat neuměla. Cítila jsem se bezradně, a tak jsem to vzdala.

Chytit se příležitosti

Jano, vy jste z té státní školky, víte, jak to tam chodí. Co kdybyste se nám starala o akreditaci?

Až jednou se mi naskytla práce učitelky v soukromé školce. A tam se to stalo!

Úplně to vidím živě, jak kdyby se to stalo dnes. Pan ředitel si mě pozval do kanceláře. „Jano, vy jste z té státní školky, víte, jak to tam chodí. Co kdybyste se nám starala o akreditaci?“ V té době jsem kromě metodik a školních dokumentů nevěděla vůbec nic! Nebojácně jsem však řekla, že to zkusím a udělám pro to maximum.

Já se nevzdám!

Řeknu vám, nebylo to úplně růžové období. Byla jsem vhozena do vody a opět nebyl nikdo, kdo by mě zaškolil. Nevíš? Zavolej si na úřady a zjisti si to.  A tak jsem volala a volala. A zdokonalovala se.

Ta soukromá školka byla čerstvě po zápisu do školského rejstříku, takže nikdo moc netušil, co se po nich bude chtít. Vše jsem dělala za chodu. Založila jsem si termínovou listinu, co se týká výkaznictví, žádosti o dotaci, finančního vyúčtování apod. Úsměvné mi pak přišlo, když začátkem následujícího školního roku poslali termínovou listinu z úřadu.

Cestičku jsem si prošlapala sama. Naučila se spoustu věcí s akreditací spojených, orientovat se v problematice. Jednat s úřady, školní inspekcí i ministerstvem školství.

Předávám dál

Asi po třech letech jsem začala pomáhat dalším soukromým mateřským školám a dětským skupinám se zápisem do školského rejstříku a tím zajistit možnost čerpání státních dotací. V současné době už se této práci věnuji pátým rokem
a rozšířila jsem své služby i na zakládání nových mateřských škol.

Dnes už tedy nemusíte tápat, co, kdy a jak. Provedu vás celým procesem pěkně krok za krokem. Čím začít, jaké prostory jsou pro rejstříkovou mateřskou školu vyhovující, kolik je minimální počet dětí, požadavky na pedagogický personál a spoustu dalších důležitých rad. To vše pěkně pohromadě a srozumitelně.